Як доглядати за верхнім одягом та зберігати його в теплу пору року?

Як доглядати за верхнім одягом та зберігати його в теплу пору року?

Нерідко, щоб продовжити життя кашеміровому пальту досить просто правильно зберігати і прати улюблену річ.

Розглянемо самі поширені варіанти верхнього одягу:
Парка – перш ніж прибрати парку на літо, її необхідно почистити. Найпростіший спосіб це зробити – віддати куртку в хімчистку.

Для тих, хто вважає за краще чистити речі в домашніх умовах, ми зібрали кілька порад:-  перед чищенням завжди дивіться на невелику етикетку, як правило, вшита в бічний шов або шов горловини. Якщо куртку можна прати в машинці, можна зробити це руками. Для цього розведіть гель для прання в теплій воді (не вище 30-40 градусів).

Парку на пуху не можна замочувати. Почніть прання відразу після того, як опустите її в воду. Після прання куртку потрібно прополоскати кілька разів і акуратно віджати. Якщо забруднення несильні, досить замити брудні ділянки теплою водою, щоб весь пух НЕ намокав.-  якщо ваша парка оброблена натуральним або штучним хутром (підкладка, капішон), який не можна відстебнути, то почистити її можна тільки в хімчистці.-  для курток, які можна прати в машинці, використовуйте гель для прання замість прального порошку.-  закиньте в машинку спеціальні кульки для прання пухових курток. Вони не дадуть пуху збитися в грудки. Якщо кульок немає, то можна використовувати тенісні м’ячі або просто виставити мінімальне число обертів на пральній машинці.-  після прання (як ручного, так і в машинці) струсіть куртку, повісьте її на вішалку в тепле місце і періодично збивайте пух, щоб він рівномірно розподілився по куртці.-  не забирайте куртку в шафу, поки вона повністю не висохне: пух може почати гнити.

Пальто – може бути зроблено як з натуральних матеріалів (шерсть, кашемір), так і зі змішаних (нейлон, шерсть). Якщо пальто не сильно забруднилося за зиму, а комір і манжети не сильно забруднені, можна привести його в порядок не виходячи з дому.

Ось кілька порад:

–  скористайтеся роликом для очищення одягу: він допоможе видалити з пальта пил і дрібний бруд.

–  знову ж таки, зверніть увагу на етикетку, щоб отримати необхідні інструкції для чищення. Якщо пальту потрібна суха чистка, то ми все-таки рекомендуємо звернутися в хімчистку, якщо ж ні – періть вручну, використовуючи теплу воду і м’яке мило.

–  після завершення чистки не вичавлювати пальто: від цього воно може деформуватися. Промокніть річ рушником і покладіть рівно на підлогу або на сушильну дошку, дозволяючи їй висохнути повністю.

–  пальто краще не складати: шерсть може злежатися. Повісьте його на широку вішалку для верхнього одягу і приберіть в чохол, коли воно висохне.

-щоб уберегти пальто від молі, можна покласти в шафу мішечок з лавандою, нафталін (він випускається як у вигляді таблеток, так і у вигляді порошку), або скористатися хімічними засобами.

Теплий трикотаж (Светри, кардигани і вовняні аксесуари) – якщо за трикотажною річчю добре доглядати, вона прослужить вам не один рік.

Ось кілька простих правил:

–  подивіться на бічний ярличок: якщо там значиться тільки суха чистка, краще так і зробити, або випрати, але вручну і в холодній воді, не замочуючи. Деякі светри, наприклад з кашеміру, краще прати руками. Для цього наповніть таз прохолодною водою, розведіть в ній гель для прання і акуратно прополощіть, щоб не розтягнути светр. Не залишайте річ у воді більше ніж на 20 хвилин.

–  светри з синтетичних матеріалів можна прати в машинці. Встановіть на машинці режим делікатного прання, а температуру на 30 градусів.

–  кашеміровий або вовняний светр після прання покладіть на рушник, накрийте зверху вільною частиною рушника і акуратно притисніть, щоб він ввібрав воду. Коли основна частина води вбереться, розгорніть светр, покладіть на сухий рушник, надайте йому первісну форму і залиште сохнути.

–  светри з синтетичних матеріалів можна складати і зберігати в вакуумних пакетах. А ось ті, що з вовни і кашеміру, краще зберігати в контейнерах для одягу або в ящиках вбиральні. Не складайте вовняні речі занадто щільно, щоб шерсть не деформувалася, і не зберігайте їх на вішалках: вони можуть розтягнутися. Щоб захистити светр від молі, скористайтеся, як і в випадку з пальтом нафталіном або мішечком лаванди.

 

×