Як бути, якщо пофарбований виробником одяг або білизна потім фарбують і ваше тіло?
Найчастіше «линька» – показник неякісної речі. До таких можна сміливо відносити комплект постільної білизни з яскравими квітами, які після спекотної ночі «розцвітають» на вашій шкірі. Або плаття, фарбують в «свій» колір надягнуту під нього нижню білизну.
Розберемося по порядку в тому, що зробити, щоб одяг не линяла?
1. Загальні рекомендації.Для початку хочеться дати кілька порад щодо вибору та догляду за одягом:
– вибираючи новий наряд, потріть річ вологою серветкою, і якщо на ній залишаться сліди фарби, краще вибирайте іншу фірму.
– завжди дотримуйтесь інструкцій, зазначеним на етикетці.
– заборонена обробка содовим розчином пофарбованих тканин.- щоб тканина не фарбувалася, використовуйте такі засоби, як: сіль, оцтова кислота, порошок для ручного прання, гліцерин.
2. Прання однотонних і кольорових тканин.Якщо «линяє» однотонний кольоровий одяг, то періть його в трохи підсоленій воді (2-3 столові ложки солі). Линяючі речі не можна прати засобами, що містять соду. Річ опустіть в розчин прального порошку для ручного прання і відіжміть кілька разів. Періть кожну річ окремо, не викручуючи. При останньому полосканні додайте в теплу воду оцет. Ця кислота закріплює фарбу, перешкоджаючи линьки і фарбування тіла або одягу.
Інструкція виглядає наступним чином: розчиніть у гарячій воді пральний порошок, замочіть одяг на 15-20 хвилин. Виперіть ручним способом. Влийте в таз з чистою водою оцет (4-5 ложок). Випрану річ прополощіть в цьому розчині. Не віджимаючи, загорніть в рушник і розвісьте на просушку (не на сонці!). Це не тільки закріпить фарбу, а й пожвавить колір, додасть виробу блиск. У розчині оцту можна не тільки полоскати, а й застірувати речі. Спочатку додайте у воду пральний порошок для ручного прання, потім влийте оцтову кислоту і приступайте до прання. Для кращого ефекту використовуйте пральний порошок “Kulmex”.Після полоскання також уникайте викручування і сильного вичавлювання.
3. Прання вовняних виробів і джинсів.Вовняний одяг, який має схильність до линяння, рекомендується прати з використанням гліцерину. Спочатку слід попрати одяг вручну, потім замочити в розчині гліцерину (2 столових ложки на 1 літру води). Можна додати м’який миючий засіб. Прополоскати, обережно віджати без викручування.Особливої уваги потребують джинси, що фарбують ваші ноги. Справа в тому, що чим темніший колір джинсового одягу від рідного для них блакитного, тим більша ймовірність того, що ці речі будуть линяти. Якщо одяг якісний, то темна фарба буде сходити з джинсів тільки при пранні (протягом перших двох-трьох прань). Але завжди залишається ймовірність того, що ви потрапите під дощ, і тоді сині коліна вам забезпечені. Якщо ви хочете врятувати колір джинсів, що линяють періть їх тільки вручну, в прохолодній воді з господарським милом. При ополіскуванні додайте оцет. Він закріпить колір і захистить джинси від бруду.