Делікатне прання

Делікатне прання

Нас оточує багато красивих речей, які потребують дбайливо і уважного догляду. Мереживо, шовк, атлас, шифон, органза і багато інших тканин можна зустріти в наших гардеробах або в домашньому вбранні. Але існує величезна небезпека зіпсувати таку «тендітну» річ, якщо доглядати за нею неправильно. Найчастіше такі тканини псуються під час прання – якщо обраний невірний режим пральної машини. Сучасна побутова техніка, і пральні машини – не виняток, завбачливо оснащені різними режимами роботи. І в абсолютній більшості пральних машин є делікатний режим прання. Називатися він може по-різному – дбайливе прання, ручна, для шовку, для вовни.

Делікатний режим – це, дбайливий догляд за вашими речами. Цей режим прання відрізняється деякими характеристиками:

–  прання речей проводиться у великій кількості води. Таким чином, механічна дія на структуру речей зводиться до мінімуму.

–  строго дотримується температурний режим  30 °. Іноді, пральна машина може нагріти воду до 40 °, але це вже межа.

–  як правило, це досить швидкий режим – чим більше часу делікатна річ пробуде в воді – тим вище ймовірність деформації.-

барабан при делікатному пранні обертається більш плавно і повільно, ніж при звичайних режимах.-  віджимання речей відбувається на мінімальних обертах – від 400 до 700.

Іноді віджиму немає зовсім.-  прання не сушиться і не прасується в пральній машині, навіть якщо такі можливості передбачені виробником.

Для яких речей необхідне делікатне прання?

У дбайливому догляді потребуються деякі натуральні і синтетичні тканини. Шовк, вовна, гіпюр, атлас, віскоза, поліестер, кашемір, органза, лайкра, еластан – всі ці тканини можуть розтягнутися, злиняти або навіть розірватися під час прання. Тому їх слід відпирати тільки в делікатних умовах. Також, делікатний режим потрібен для речей яскравих забарвлень або з кольоровими вставками. Складний фасон, наявність безлічі фурнітури або комбінування різних тканин,  або контрастних кольорів – це також показники де потрібно застосовувати саме делікатне прання.В цьому вам допоможе гель для бавовни та шовку Kulmex.

Як позначається делікатний режим прання?

На пральних машинах різних виробників режими позначаються по-різному. Одні просто підписують свої режими, вказують категорію тканини – бавовна, синтетика, шерсть / шовк і температуру, при якій проходить прання речей. Іноді, для позначення того чи іншого режиму використовуються спеціальні символи. Як ми пам’ятаємо, делікатне прання – це 30 ° і велика кількість води. Значить, значок делікатного прання – стилізоване зображення таза з водою, іноді із зазначенням температури і однією-двома горизонтальними лініями нижче «дна» ємкості. Саме ці смуги вказують на те, що буде використано багато води. Іноді, на приладовій панелі  можна зустріти і інше позначення делікатного режиму – той же таз із зображенням руки, пера, квітки, метелика-шовкопряда або моток пряжі. Останні дві картинки позначають прання шовку та вовни.

Напевно, вас цікавить питання – яких умов прання слід дотримуватися, щоб делікатний режим прав по-справжньому делікатно, але ефективно?

Правил небагато:

–  відокремте кольорові речі від світлих;

–  для прання краще використовувати спеціалізований гель для прання і невелику кількість пом’якшувача;

–  сильні забруднення попередньо замочіть засобом для виведення плям для делікатних тканин;

–  утримайтеся від попереднього замочування;

–  деякі речі, наприклад білизна, слід завантажувати в пральну машину тільки в особливих чохлах або мішечках;

–  не залишайте речі в машинці після закінчення прання;

–  деякі речі, схильні до розтягування, краще не розвішувати, а розкладати для просушування.

З змісту статі можна підвести такі підсумки: делікатний режим відрізняється щадним впливом на форму і колір речей. Температура прання знижена, а тривалість – мінімальна. Під час такого прання ваші шовкові або вовняні вироби, мереживо і деякі синтетичні полотна не деформуються – не сядуть і не розтягнуться, не втратять колір і при цьому, ефективно очистяться. Переваг делікатного машинного режиму перед ручним пранням – маса. Це економія сил і часу, і відсутність посиленого тертя, полоскання у великій кількості води і акуратне віджимання. Варто довірити свої речі делікатному режиму в пральній машині перевіреного виробника. Тоді відмінний результат і чисті речі вам забезпечені! Також для більш якісного прання використовуйте гель для бавовни та шовку Kulmex!

×