Вибираємо мило для прання!

Вибираємо мило для прання!

Щоб вирішити, яке мило краще для різних видів прання, згадаємо, на чому ґрунтуються миючі властивості натурального мила.

У складі мила присутні солі жирних кислот. Вступаючи в контакт із забрудненнями, компоненти мила розчиняють їх і вимивають з волокон одягу. Від виду мила і його правильного застосування залежить, наскільки якісно відпираються речі. Мило в твердій формі зазвичай має більш натуральний склад. Рідке мило частіше містить барвники, ароматизатори та консерванти. З цих міркувань, для прання краще взяти тверде мило без добавок. Кілька загальних порад про те, як краще прати милом: – для прання краще підготувати мильний розчин, але кілька маленьких речей можна цілком випрати прямо під краном за допомогою бруска мила; – для прання милом краще підходять речі зі свіжими забрудненнями,якщо плями застарілі, краще замочити речі перед пранням в розчині мила; – якщо вода в крані жорстка , краще пом’якшити воду для прання милом, додавши трохи оцту або лимонної кислоти, кислота також сприяє збереженню кольору речей після прання.

Які види речей краще прати милом?

Прати милом можна практично будь-які речі.

Не рекомендується прати милом: вовняні речі, сильно забруднені речі, що вимагають глибокого очищення і дезінфекції. Для цього Ви можете використати гель для бавовни та шовку Kulmex.

Милом краще прати:

– дитячі речі, особливо речі новонароджених, тому що мило не сушить і не дратує дитячу шкіру;

-речі новонароджених дітей перуть тільки дитячим милом або спеціальними дитячими порошками на основі натурального мила без фосфатів і іншої хімії

– речі людей, схильних до алергії, іноді заміна прального порошку на мило або мильний порошок при пранні повністю позбавляє людей від проявів алергії;

– мереживну білизну, речі ручної роботи, з делікатних тканин, з різними вставками краще прати руками в теплому розчині натурального мила.

Для ручного прання дитячих речей краще дитяче мило без добавок. Для прання інших видів речей і білизни краще взяти господарське мило. Для більшої зручності краще натерти господарське мило на тертці, потім розчинити мильну стружку в воді. Мильний розчин не дратує і не сушить шкіру рук, при цьому якісно відпирає майже всі звичайні види забруднень.

Порядок прання милом практично не відрізняється від прання пральним порошком:

– підготувати розчин мила;

–  згрупувати речі за кольором, по виду тканини і за ступенем забруднення; занадто брудні речі краще замочити перед пранням;

– речі які линяють або з делікатних тканин краще прати милом в прохолодній воді;

-під час прання треба окремо потерти забруднені ділянки, комірці та манжети на сорочках;

-після прання милом речі слід прополоскати кілька разів, поки у воді не залишиться слідів мильного розчину.

Яке мило краще для машинного прання?

Прання милом в пральній машині має деякі обмеження.

Якщо насипати в пральну машину мильну стружку, мило буде повільно розчинятися, злипатися в грудочки, залишатися на речах і налипати на деталі пральної машини.

Згодом всередині пральної машини з’являється наліт, який важко видалити. Для покращення ситуації роблять рідкий розчин мила для прання, в який додають трохи соди і лимонної кислоти. Але навіть такий розчин не цілком підходить для пральних машин.

Термін служби пральної машини скорочується від використання саморобних миючих засобів. Але є пральні порошки з мила, які рекомендовані виробниками пральних машин. Відмінність від саморобного мильного розчину в точних пропорціях інгредієнтів, які гарантують якісне прання та безпеку пральних машин. І друге, не менш важлива відмінність: мило в складі пральних порошків за допомогою новітніх технологій входить в порошкоподібному стані. Це дозволяє використовувати порошки в пральних машинах будь-якого типу без утворення нальоту для прання в гарячій і в холодній воді.

×